پرینت

نکات کاربردی در مورد ایزولاسیون حرارتی (عایق بندی) سالن های مرغداری

بطور کلی مواد عایق به موادی گفته می‌شود که انتقال حرارت را ازمحلی به محلی دیگر به تاخیر انداخته و یا متوقف سازند. بنابراین مواد عایق باعث کاهش تلفات حرارتی در سالن های مرغداری می‌شود.
در این نوع سالن ها، حرارتی که یا از طریق جوجه ها و یا از طریق سیستم گرمایی تولید می‌شود تلف نشده و صرف گرم نگه داشتن جوجه شده و به پرندگان اجازه می‌دهد که از غذایی که خورده شده و به پرندگان اجازه می‌دهد که از غذایی که خورده شده برای رشد خود استفاده بکنند.
در آب و هوای سرد هوای داخل سالن بوسیله تبادل حرارتی از طریق دیوار و سقف کاهش می‌یابد.
به عنوان مثال در یک سالن بدون عایق بندی اگر درجه حرارت بیرون 40 درجه فارنهایت (22درجه سانتیگراد) سردتر از دمای مطلوب سالن باشد، کاهش دما از طریق تبادل حرارتی 27 BTU در هر ساعت در فوت مربع از سطح سالن (370 کیلو ژول در ساعت در متر مربع) می‌باشد.

پرینت

عايق بندی سالن های مرغداری

 يكي از اساسي و مهمترين راههاي صرفه جويي در مصرف سوخت در مرغداريها استفاده از عايق بندي اصولي در ساختمان مرغداري مي باشد.

عايقبندي در سالنهاي باز و بسته يك اصل مهم مي باشد. بيشترين اقدامات در مورد عايق بندي سالنهاي مرغداري مربوط به سقف سالن مي باشد محلي كه در زمستاني باعث اتلاف حرارت زياد و در تابستان جذب گرماي خورشيد باعث ناراحتي طيور مي شود.
عايق بندي موجب مي شود كه در زمستان بعلت حفظ حرارت داخل سالن باعث ايجاد راندمان بالا و بهبود ظريب تبديل غذايي گردد و در طول فصول گرم سال بعلت تشعشع حرارت از طريق پوششهاي آلومينيومي نتايج بهتري حاصل شود.
تاثير ارزش R در عايق بندي
كارآيي هر ماده يا مواد يا نوع ساختماني كه براي عايق بندي بكار مي رود بر اساس قدرت آن در عدم انتقال حرارت ارزيابي مي شود در جدول تعدادي ماده يا مخلوطي از موادي كه در عايق بندي سالن بكار مي رود نشان داده شده است. مقاومت مواد را در انتقال حرارت ارزش R‌ مي گويند.

پرینت

تهویه

یکی از مهمترین اصول در پرورش و نگهداری طیور، مسئله تهویه است که با توجه به آن می‌توان مدیریت تولید را بهبود بخشید. گازهای حاصل از تخمیر فضولات طیور، گرد و خاک‌های تولید شده و گاز کربنیک تولید شده توسط تنفس طیور اغلب خطرناک بوده و چون چگالی آن سنگین‌تر از هواست، در قسمت پایین و سطح طیور باقی می‌ماند که خود باعث مسمویت، کاهش تولید و بروز بسیاری از بیماری‌های تنفسی می‌شود. در سالن‌های مرغداری بسته برای تامین اکسیژن، خارج کردن رطوبت اضافی و گرد و خاک، خروج گازهای سمی و تامین دمای مناسب باید به طور دائم جریان هوا وجود داشته باشد.
معمولا هوا از طریق دریچه‌های ورودی در ابتدای سالن، دریچه‌های ایجاد شده روی دیوارهای جانبی و سایر روزنه‌های سامانه‌ی خنک کننده وارد سالن می‌شود و خروج هوای آلوده از سالن نیز توسط فن‌ها (مکنده‌ها) که معمولا در دیواره‌های جانبی و یا در انتهای سالن قرار گرفته‌اند انجام می‌شوند.
مقدار هوی خروجی تعیین کننده اندازه و تعداد هواکش‌هاست ولی می بایست از قدرت تخلیه هواکش‌ها، شرایط قرارگیری آنها در سالن، تمیزی تیغه‌های فن‌ها اطلاعات لازم و کافی داشته باشیم. زیرا در غیر این صورت عملا جریان هوا کاهش یافته و تهویه کارایی خود را از دست خواهد داد.

پرینت

نوردهی برای تولید جوجه گوشتی

در اولین روزهای پرورش بیشتر پرورش دهنگان جوجه کشی اغلب به جوجه ها روشنایی دائم (24 ساعت) می دهند و به منظور عادت دادن آنها به تاریکی در هنگام قطع برق و جلوگیری از ایجاد استرس برنامه 23 ساعت روشنایی و یک ساعت خاموش را معمولا پس از روز اول اعمال می نمایند؛ این در حالی است که شدت نور را در تمام دوران پرورش ثابت نگاه می دارند. امروزه به دلیل نیاز به صرفه جویی در مصرف انرژی و انجام مطلاعات فراوان تاثیر نور بر رشد و عملکرد جوجه های گوشتی برنامه‌های نوری متناوب و با شدت رشد نور متغیر ارایه شده است. امروزه بررسی های فراوانی در مورد تاثیر نوردهی بر مصرف خوراک، بازدهی رشد، ضریب تبدیل خوراک، رفاه و آرامش جوجه‌های گوشتی انجام شده است که هدف اصلی آنها افزایش میزان عملکرد، بهبود زنده‌مانی و کاهش مشکلات مربوط به پا و آسیت است انجام و یا در حال بررسی است. در این مقاله ما نیز سعی داریم تا ضمن بررسی تاثیر نور بر عملکرد جوجه های گوشتی چند برنامه نوری را نیز معرفی کنیم تا مرغداران با توجه به شرایط سالن، منطقه و مدیریت خود بتوانند یکی از آنها را اجرا کنند.